Youtube' dan Nasıl Video İndirilir?
Yazan by
Saturday, February 6, 2016

Youtube'dan en kolay nasıl video indirilir diye arama motorlarında arama yaptım fakat pek sağlıklı sonuçlar elde edemedim. Bende bu konunun size yararlı olacağını düşünerek bir yazı hazırlamak istedim.

Benim yaptığım denemeler neticesi 3 yol çok işe yarıyor. Bunlar; İnternet downland manager, Firefox eklentisi olarak geçen İndirme Yardımcısı ve bir internet sitesi üzerinden indirmek. Şimdi bu yöntemleri detaylı olarak açıklayayım.

 

1. Internet Download Manager (IDM)

Türkiye'de neredeyse eline her PC alan bireyin indirdiği ilk programlardan biridir. Çünkü idm ile dosya indirmek epeyce kolay ve stabil. İndirme sırası oluşturma benzeri nitelikleri de bulunmaktadır.  Ama bu programın en sevdiğimiz özelliklerinden biri de gezindiğiniz sitelerdeki resim ,video veya gif benzeri görsel dosyaları rahatlıkla alabilmesidir. Fakat bu kullanışlı yazılım internet downland manager malesef ki ücretli bir yazılımdır. İnternet downland manager'i indirmek isteyenler BURAYA tıklayarak indirebilirler.

 2. Download Helper

Mozilla Firefox Tarayıcı kullanıcılarının kullanımı için hazırlanmış çok güzel bir eklenti bulunmaktadır. Bu eklenti yardımıyla herhangi bir sitede yer alan dosyaları kolaylıkla indirebilirsiniz. Bazı programların indiremediği içerikleri bile Firefox Download Helper eklentisi ile rahatça indirebilirsiniz. Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra firefoxun sağ üst köşesinde gri renkli yuvarlak kısımlar renkli bir hale geldiğinde indirme işleminin sorunsuz başladığını fark edebilirsiniz. Download helper eklentisini indirmek için BURAYA tıklayın.

 

3. Youtube Üzerinden Video İndirmek

Üstteki 2 yazılımı indirmekle uğraşmak istemeyenler için ise şimdiki anlatacağım yolu da kullanabilirsiniz. Youtube videolarının adresi örnek olarak https://www.youtube.com/watch?v=ESG-df6p2HI şeklindedir. Bu linkteki youtube kelimesinin başına ss yazıp enterlarsak bize bu linkteki videoyu indirmek için sayfaya gönderecektir. Örnek olarak ss yazdıktan sonraki indirme adresi: https://www.ssyoutube.com/watch?v=ESG-df6p2HI. Yönlendirildiğiniz sayfada istediğiniz kaliteyi seçerek indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makale
10 puan
Puan ver
1 2 3 4 5

Beğen

Beğendiniz

Şikayet

Şikayet Ettiniz.
Şikayet Nedeni
Vazgeç
4 yorum
Saturday, February 6, 2016

Harika bir anlatım :)

Saturday, February 6, 2016

Teşekkür ederim herkese lazım olacak bir konuya değinmek istedim.

Saturday, February 6, 2016

Suan benimde bir sitem var
http://www.facebookvideoindir.com

bunuda farklı bir konu üzerinden ekleyelim :)

Monday, February 8, 2016

Teşekkürler IDM en iyi yöntem bence.